Dy të vdekur brenda ditës në Greqi nga koronavirusi

382
Një person i tretë ka vdekur nga koronavirusi në Greqi. Ai është një burrë 67 vjeç nga ishulli Zakinthos, njofton Kathimerini.
Sigal

Mediat greke njoftuan pak më herët po sot kishte vdekur nga koronavirusi edhe një person tjetër që ishte vizituar në spital tre ditë ma parë. Ai ishte një 90-vjeçar që ndërroi jetë në qytetin veriot Ptolemaida.

Viktima e parë në Greqi u regjistrua mëngjesin e së enjtes. Ai ishte një burrë 66 vjeç që ishte shtruar në spitalin universitar të patra dhe qe infektuar gjatë një turneu fetar me autobus në Izrael dhe Egjipt muajin e kaluar.