Durrës, shoqërohet Leonard Koka, nuk i ndaloi policisë

498
Policia e Durrësit nis procedimin penal në të gjendje të lirë, për Leonard Kokën vellain e ministrit të Mjedisit Lefter Koka. 
Sipas policisë mbremjen e së martës në lagjen numër 1 të qytetit bregdetar gjatë kryerjes veprimeve të punonjësve të policisë për kontrollin e mjetit të tij tip Benz, Koka është larguar duke marrë makinën dhe nuk i është bindur thirrjes së punonjësve të policisë për të ndaluar.
49-vjecari Koka ndodhet në ambjentet e Komisariatit të Policisë Durrës bashkë me mjetin e tij për kryerjen e veprimeve proceduriale. 
Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme për veprën penale”Mosbindja ndaj urdhërit të punonjësit të policisë të rendit publik” 
Sigal