Digjet makina në ecje në Vlorë

632
Një automjet në ecje është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme në aksin Levan-Vlorë në afërsi të fshatit Novoselë.
Makina tip ‘Benz’ me targa AA063TP është djegur plotësisht, por fatmirësisht pa persona të lënduar, pasi shoferi ka dalë menjëherë nga automjeti. motivet e ngjarjes. Forcat zjarrfikëse kanë mbërritur në vendngjarje për të vënë nën kontroll flakët.
Forca policie kanë mbërritur në vendngjarje dhe kanë nisur hetimet për të zbuluar shkaqet e këtij zjarri.
Sigal