Dhunoi kunatën dhe vajzën e saj, procedohet 55-vjeçarja në Maliq

74
Sigal

Një 55-vjeçare është proceduar penalisht në Maliq, pasi ka ushtruar dhunë ndaj kunatës dhe vajzës së saj të mitur.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Maliq referuan materialet në Prokurori dhe filloi procedimi penal për shtetasen D. M., 55 vjeçe, banuese në fshatin Vloçisht, Maliq, për veprën penale “Dhuna në familje”, pasi në banesë, dyshohet se ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj kunatës dhe vajzës së saj të mitur”, njofton policia.