Detaje/ Operacioni i SPAK në hipotekën e Tiranës, arrestohen 2 sekretare dhe 1 drejtues

132
Sigal

Mediat kanë publikuar detaje të reja lidhur me arrestimet e fundit në hipotekën e Tiranës.

Operacioni është një hetim i Prokurorisë së Posaçme dhe ka të bëj me falsifikime dokumentesh dhe dyshime se nëpërmjet sekserëve janë arritur të sigurohen dhe tjetërsohen prona.

Në pranga dy sekretare dhe një zyrtar, janë edhe dy masa të tjera për tu ekzekutuar.