Çdo të ndodhë mbas kësaj lufte botërore kundër CoVid-19 kur mund të mbarojë beteja me të ?

538

Nga Alfred Çako

Perse presidenti Trump e quan “virusi kinez”? Perse keto dite Kryeministri italian G.Conte ka vene theksin tek nje emision i dhene para disa vitesh ne nje Tv Italian si prove qe Covid prodhohej ne nje laborator kinez?

Parashikoj qe pasi te mbyllet semundja gjithe perendimi do tja dergoje faturen Kines. Nese Kina nuk pranon ne betejen e akuzave se kush e ka leshuar virusin i pari ne Vuhan, atehere ne ujrat e saj do duken gjithe fregatat, luftanijet dhe nendeteset berthamore per ta shtrenguar te pranoje pagesat qe do ta varrosnin ekonomine kineze per gjithe kete shekull.

Besoj se paralelisht do goditet nga protestantet e Trump edhe Iluminati – Cabala ose Deep State ne perendim. Pervec tyre Trump ka kunder gjithe Partine Demokratike.

Ndersa nga 17 feget e PR ai ka kunder eliten e vjeter te saj, antare e Iluminatit, Urdhrin Kafke dhe Kocka ku shkelqen Dinastia Bush e cila akuzohet per rrezimin e Kullave Binjake me 11 shtator. Trumpi sot kontrollon NSA-ne agjensine qe kontrollon me ligj gjithe komunikimet telefonike dhe elektronike te ShBA.

Ai nuk ka nevoje ti pergjoje fshehurazi kundershtaret si dikur Niksoni me hidrauliket e vet, por ligjerisht dhe nepermjet tyre te ngrere akuza per komplot dhe veprimtari kriminale. Iluminati – Cabala do perpiqet ta ndaje Evropen nga USA dhe te ndihmoje Kinen kunder SHBA dhe pas konfliktit USA – Azi te ndertoje me pas Rendin e Ri Boteror me qender Jeruzalemin dhe para sheklen.

Cifutet duan te lidhin nje aleance Kine-Rusi- Japoni- Indi- Iran- Turqi dhe te ndajne Evropen nga ShBA dhe ta varrosin kete te fundit si fuqi e madhe. Trump do perpiqet ta mbylle ceshtjen e CiVid me 4 korrik dhe te hape fushaten. Nese Iluminati do ta munde me virusin deri ne korrik, zgjedhjet do shtyhen. Ne Angli jane 2 vektoret, njeri maja e Iluminatit, familja mbreterore Windsor dhe tjetri eshte B.Xhonson, ne lufte me njr.-tjetrin.

Nga familja mbreterore me Covid eshte Princi Charl dhe thuhet se ka vdekur edhe Duka Filip, bashkeshorti i Elisabetes. Kush do fitoje, Trumpi dhe Amerika e amerikaneve apo Iluminati qe do ndihmoje Kinen me burimet e veta financiare sic ndihmoi dikur kreu i cifuteve te NY Jacob Schift Japonine e dobet kunder Rusise se Carit me 1905 e cila varrosi floten e fuqishme te ketij te fundit ne Azine e larget?

Kjo do varet nese perendimi dhe NATO do rrije e bashkuar nen udheheqjen e Trumpit apo Evropa do ndahet nga Trumpi nen ndikimin e cifuteve. Nese perendimi rri i bashkuar rreth Trumpit, bie Iluminati. Nese percahet USA- Britani- BE, Trumpi merr fund.

Lufte e madhe. Jo me kot Macron, Erdohan, Micotaqis, madje edhe Edi Rama e quajten lufte boterore