Çadrat me vete, reshje shiu dhe vranësira gjatë ditës së sotme

60

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura.

Reshje shiu të cilat do të përfshijnë filimisht veriperëndimin dhe bregdetin me intensitet mesatar.

Në veriperëndim e jugperëndim reshjet do të mbeten në formën e shtrëngatave me intensitet deri mesatar me rrufe. Era do të fryjë me drejtim nga jugu e lehtë e mesatare në brigjet e Jonit.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET  Temperaturat në °C

Shkodër 19/28 re diell shi

Kukës 14/27 re diell shi

Lezhë 19/28 re diell shi

Dibër 13/23 re diell shi

Durrës 19/29 re diell shi

Tiranë 19/30 re diell shi

Elbasan 18/30 re diell shi

Berat 16/30 re diell shi

Vlorë 18/30 re diell shi

Korçë 12/26 re diell shi

Gjirokastër 15/30 re diell shi

Sarandë 17/30 re diell shi.