Breshëritë e armëve terrorizojnë Ersekën, qëllohet banesa nga një makinë në lëvizje

289
Sigal

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar pak minuta më parë në qytetin e Ersekës duke shkaktuar panik te qytetarët.

Breshëria është shkrehur nga një makinë në ecje e sipër dhe kanë përfunduar në një banesë në rrugë.

Policia ka shkuar menjëherë në vendngjarje, por nuk dihen rrethanat e ngjarjes: bëhet fjalë për një atentat apo armët janë shkrepur pa një objektiv konkret.

Pritet njoftimi zyrtar i Policisë së Shtetit.