Borë në Korçë, akset ku duhet të bëhet kujdes

159
Sigal

Dita e shtunë pritet të sjellë reshje shiu dhe bore në pjesën më të madhe të vendin tonë përfshirë kryeqytetin.

Në qarkun e Korçës kanë nisur reshjet e borës, ku në disa zona shoqërohen me erë të fortë.

Ndër të tjera autoritetet e mirëmbajtjes së rrugëve këshillojnë shoferët ë të bëjnë kujdes dhe në rrugën Qafa e Qarrit , rruga e Dardhës, rruga Voskop – Voskopojë për mjetet e vogla është i rekomandueshëm përdorimi i zinxhirëve.