Bëhuni gati për plazh! Çfarë ndodh me motin ditët në vijim…

669
Sigal

Për të gjithë ju që jeni mërzitur duke pritur të provoni rrobat e reja të banjës, ngushëllohuni me faktin se kohës së pritjes po i vjen fundi… Sinoptikanët parashikojnë që fundjave të jetë me temperatura të larta dhe kryesisht me diell.

“Orët në vijim paraqiten me kthjellime dhe vranësira të cilat do të gjenerojnë shira lokale gjaëe mesditës, kryesisht në zonat veriore dhe lindore. Shirat e dobët do të mbeten deri të dielën në zonat malore ku pritet pauzë e tyre. Fundjava PARAQITET kryesisht me DIELL dhe temperatura të larta deri në 29 gradë C”, raporton Meteoalb.