Arti Shqiptar në zi/ Ndahet nga jeta regjisori Gjergj Xhuvani

645
Sigal

Eshtë ndarë nga jeta sot në moshën 55-vjeçare regjisori i njohur Gjergj Xhuvani.

Pas një sëmundjeje të rëndë, Gjergji ndërroi jetë sot në një spital në Romë.

I njohur për krijimtarinë e tij kinematografike, këtë vit pritej dhe premiera e filmit të tij të ri ‘Liqeni im’.