Dy të rinj janë vënë në pranga të policisë, pasi në krokskotin e një makinë vodhën 5 mln lekë të vjetra. Të arrestuarit janë Paulin Tusha 23 vjeç dhe E.P 17 vjeçe. Makina ishte parkuar në bodrumin e një pallati, ndërsa vjedhja e parave ka ndodhur të martën.

Policia tashmë kriminale, tashmë ka bërë të mundur arrestimin e dy të rinjve, ku vajza rezulton të ishte e skeduar për vjedhje edhe jashtë vendit.

Arrestimi i dy të rinjve u krye nga Policia Kriminale e Vorës, e cila pas hetimeve dhe dokumentimin e ngjarjes bëri të mundur identifikimin dhe kapjen e tyre, të cilët dushohen si autorë të vjedhjes së parave dy ditë më parë.