Ankorohet në Sarandë jahti më i famshëm në botë

828
Ne portin e Sarandës ështe ankoruar sot nje nga jahtet me te famshem ne bote.
Behet fjale per jahtin Maltese Falcon, i cili mban flamurin maltez dhe eshte në pronësi të kompanisë Pleon Ltd. Jahti ne fjale jepet me qira tek njerëz të pasur për të udhëtuar ne mbare boten, ndersa ende nuk dihet se kush nga VIP-at mund te mberritur sot ne Sarande. Nga ajo çka dihet është fakti se këtë jaht më parë e kanë marre me qira aktori Tom Hanks, Hugh Jackman apo një nga themeluesit e Google, Larry Page. 
Sigal