73 vjeçarja habit me denoncimin në polici: Hajdutët më hynë në shtëpi, më vodhën…

520
Një grua e moshuar ka kryer një denoncim në policinë e Kuçovës pasi pretendon se e kanë vjedhur hajdutët.
Por objekti i denoncimit të saj është paksa i habitshëm, sepse 73 vjeçarja pretendon se i aknë vjedhur 28 litra raki.
Njoftimi nga policia:
Më datë 08.11.2017, rreth orës 16:00, shtetasja M.S, vjeç 73, banues në Kuçovë, ka bërë kallëzim se rreth orës 13:30, nëpërmjet dritares së tualetit, persona të pa identifikuar i kanë vjedhur 28 litra raki. Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit. Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Berat. Neni 134 i Kodit Penal.
Sigal