Lojtari i Laçit qëllon në kokë futbollistin e Vllaznisë gjatë ndeshjes

275
Një incident ka ndodhur gjatë ndeshjes Vllaznia-Laçi. Një futbollist i skuadrës shkodranë është goditur në kokë nga një lojtar i Laçit. Incidenti ka ndodhur në minutën e fundit të ndeshjes e cila po luhej në stadiumin “Reshit Rusi” në Shkodër. Futbollisti Erdenis Gurishta ndodhetnë spitalin e Shkodrës. Ndërsa mjekët kanë deklaruar se ndodhet në gjendje të rëndë dhe do të transportohet për në Spitalin e Traumës në Tiranë.