Liverpuli do të luajë ditën e nesërme një ndeshje në transfertë me skuadrën serbe të Crvena Zvezda dhe më “the Reds” nuk do të udhëtojë “ylli” me origjinë shqiptare, Xherdan Shaqiri. Ky ishte një vendin i Jurgen Klop duke parë se sa të irrituar janë serbët nga veprimet e Shaqirit i cili festoi me “shqiponjë” në Botëror kur shënoi gol ndaj Serbisë.

Ndërsa sot në konferencën për shtyp para ndeshjes Klop ka thënë se Shaqiri nuk reagoi negativisht kur e mori vesh, por thjesht e pranoi këtë vendim.

“Shumë herë më duhet të marr vendime rreth mënyrës se si do të luaj dhe lojtarëve që grumbulloj. Ka një njoftim në faqen tonë zyrtare dhe çdo kush mund ta lexojë. Jemi këtu për të luajtur futboll, kjo është ajo për të cilën jemi fokusuar. Lojtari e pranoi vendimin. Ai do të luajë plot ndeshje me klubin tonë, por jo nesër”,  tha Klop.