Bayerni i ofron 80 milionë euro për Leroy Sanen

122

Sulmuesi anësor i Manchester Cityt Leroy Sane mund të mos vazhdoj qëndrimin në “Etihad Stadium” mnë, pasi gjermani nuk është i kënaqur me minutat që po ofrohen në fushën e lojës .
Bayern Munich ka shprehurse ka ende  interes për të dhe është e gatshme t’i paguaj 80 milionë euro që ta transferoj Sanen në ‘Allianz Arena’, sipas “The Guardian”.
Sane u transferua në Manchester City nga Schalke në vitin 2016 për 50 milionë euro.
Gjermani shihet si zëvendësues i Arjen Robbenit dhe Franc Riberys, të cilat u larguan nga Bayarn në fund të këtij sezoni.
Kujtojmë, se Bayern Munich, deri tashmë ka transferuar lojtarë si Lucas Hernandez dhe Benjamin Pavard.
23 vjeçari nga Gjermania deri më tani i ka bërë 133 paraqitje për Manchester Cityn duke i shënuar 39 gola.