Alex Kral shënon gol, përmbyset rezultati

268

Kosova “shuan” ëndrrën për të shkuar në Europian nëpërmjet eliminatoreve të Europianit. Dardanët janë mundur 2-1 me përmbysje nga Çekia. Atdhe Nuhiu shënoi një super gol në fillimin e pjesës së dytë me një goditje të bukur me kokë.

Gjithsesi te vendasit ishte një futbollistë i quajtur Alex Kral, i cili kishte gjithë fatin me vete mbrëmjen e sotme duke shënuar dy gola dhe duke i dhënë fund shpresave të Kosovës për t’u kualifikuar në këtë grup.