Vasili: Pasiguria në burgje, e patolerueshme

142
Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar pas ngjarjeve që kanë ndodhur së fundmi në burgje. Vasili deklaroi se pasiguria në burgje është e patolerueshme Vasili tha se çdo zyrtar duhet të marrë përgjegjësitë dhe të bëjë detyrën që i takon. Sipas tij duhet të marrë fund papërgjegjshmëria dhe pandëshkueshmëria. Prokuroria ka nisur hetimet për ngjarjen në burgun e Shënkollit, gjatë së cilës një i paraburgosur humbi jetën për shkak të shpërthimit të një bombole gazi.