Rama, apel emigrantëve: Telefononi të afërmit e miqtë të votojnë, investim edhe për ju

98
Kreu i qeverisë, Edi Rama i është drejtuar me një apel përmes rrjeteve sociale, gjithë emigrantëve shqiptarë nëpër botë, të sensibilizojnë familjarët e miqtë për të votuar.
“Ju qe jeni ne emigracion beni nje telefonate ne shtepi, tek te aferm a miq ne Shqiperi dhe thuajuni te shkojne ne votim sepse vota e tyre eshte investim edhe per ju! Rrofshi:-)”- shkruan Rama.
Postimi është bërë pas minuta pas orës 14: 30, ndërkohë që kutitë e votimit mbyllen zyrtarisht në orën 19.00.