Nuk pranon “Platformën Shqiptare”, Ivanov uron Metën: Jini të sigurt…

107
Presidenti i Republikës së Maqedonisë Gjorge Ivanov ka uruar zgjedhjen e Ilir Metës si President i ri i Shqipërisë, duke i urur sukses ne kryerjen e kesaj detyre.
“Jini të sigurtë në gadishmërinë time të plotë në atë plan dhe dëshirat më të sinqerta për punën me sukses të mëtejshme, shëndet të mirë dhe lumturi personale”, theksohet në urimin e Ivanovit dërguar Metës.
Kujtojme qe Ivanov eshte nje nder zerat me te forte kunder zbatimit te ‘Platformes Shqiptare”, ne Maqedoni.