Kryetari i i PD-së Lulzim Basha: Sot Bild bëri një panoramë tronditëse për Ramën

342

Kryetari i i PD-së Lulzim Basha ka folur për shkrimin e gazetës së madhe gjermane “Bild: e cila lidhte Edi Ramën me manipulimin e zgjedhjeve në Dibër përpara se të bashkohej me krimin për të vjedhur zgjedhjet e vitit 2017

“Pas asgjësimit të Gjykatës Kushtetuese dhe asaj të Lartë, sot e gjithë Shqipëria ka kuptuar se ku fshihet makthi i Ramës në dosjet hetimore ku është i përfshirë në dosjet hetimore në bashkëpunim me krimin për të vjedhur zgjedhjet në Dibër dhe më pas zgjedhjet e vitit 2017

Sot Bild ka bërë një panoramë tronditëse si një qeveri sillet si bandë si gangstere që e përdor gazetari por ka zbuluar edhe diçka që në dosjen 184 figuron vetë Edi Rama duke u siguruar që manipulimi i vjedhjes së votave është pikërisht siç do ai”-deklaroi Basha.