FOTOLAJM/ Shqiptarë në protestë kundër Ramës me flamuj kuq e zi

319

Opozita ka nisur protestën e saj kundër qeverisë së Edi Ramës, e cila është e lidhur me krimin dhe trafikun e drogës.

Opozita kërkon largimin e menjëhershëm të Fatmir Xhafajt nga ministër i Brendshëm, pasi vëllai i tij është i dënuar për trafik kokaine.

Protestuesit janë bashkuar dhe nisur drejt Bulevardit ‘Dëshmorët e Kombit’, me flamuj kuq e zi në duar.

Image