Erdogan dhe Putin do të takohen muajin e ardhshëm në Moskë

96
Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdoğan po planifikon të udhëtoj në Moskë muajin e ardhshëm për tu takuar me homologun e tij, Vladimir Putin.
Lajmin e dha ambasadori turk në Rusi Hüseyin Diriöz.
Ambasadori tha se presidenti turk pret që vizita të realizohet në pjesën e parë të marsit, në atë që do të jetë takimi i katërt mes tyre në gjashtë muajt e fundit.
Sipas Diriöz, Ankaraja dhe Moska po punojnë për gjetjen e paqes në Siri.