Denoncimi i Berishës: “Edi Rama shiti dhe tradhtoi dëshmitaren e mbrojtur kundër Tahirit”

137
Ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha ka zbuluar një tjetër mesazh të qytetarit dixhital ku denoncon kreun aktual të qeverisë Edi Rama se ka shitur dhe tradhëtuar dëshmitaren e mbrojtur kundër Saimir Tahirit.
Qytetari dixhital në mesazhin e tij dërguar deputetit demokrat shprehet se “Bledi Çuçi filmoi dokumentat dhe ia nisi menjëherë Ramës, i cili sëbashku me Agaçin shkoi në zyrë tek Xhafa për të bërë identifikimin e personit”
Statusi i plotë i Berishës
Edi Rama ka shitur dhe tradhetuar deshmitaren e mbrojtur kunder Saimir Tahirit!
Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital:
“Pershendetje doktorr,esht Edi Rama vet ai qe ka dekonspiruar dhe shitur deshmitaren e mbrojtur oficere e policise,kunder Sajmir Tahirit.Ai esht informuar vetem pak minuta pasi prokuroret ne seancen e mbyllur dorzuan ne komisionin e mandateve provat sekrete.Pavaresisht se te fjithe deputetet ishin nden pergjim dhe nden hetim Bledi Çuçi filmoj dokumentat dhe ia nisi menjeher Rames.Rama se bashku me Agaçin shkoj ne zyre tek Xhafa ku kane qendruar rrethe nje ore natyrisht ka bere identifikimin e personit dhe u a kane dhene mediave me respekt …”
I bej thirrje Prokurorise se Pergjithshme te nise me urgjence hetimin per Edi Ramen, qe tradhetoi dhe shiti deshmitaren e mbrojtur dhe te gjithe ata qe jane te implikuar ne kete krim te shemtuar! sb