Zjarr i madh përfshin fshatin Karjan në Gjirokastër

303
Një fshat i Gjirokastrës është përfshirë ditën e sotme nga një zjarr i përmasave të mëdha. Mësohet se zjarri ka rënë në fshatin Karjan, ku kanë mbërritur forcat zjarrfikësve dhe ato të policisë. Ato kanë nisur punën për shuarjen e flakëve, të ndihmuar dhe nga banorët e fshatit. Ndërkohë, nuk dihen ende shkaqet e rënies së zjarrit.