Makina del nga rruga, 5 në gjendje të rëndë

13
Pesë persona ndodhen në gjendje të rëndë, si pasojë e një aksidenti të ndodhur në Gjirokastër.
Rreth orës 14.30, një makinë ka dalë nga rruga, ç’ka ka shkaktuar plagosjen e pesë personave që udhëtonin me të.
Burime policore bëjnë me dije se, në vendin e quajtur “Serat e Mashkullorës”, në segmentin rrugor nacional Gjirokastër-Tepelenë, mjeti tip “Mitsubishi”, me drejtues shtetasin A.A., me targa SR 8185 B, ka dalë nga rruga duke përfunduar në kanal.
Për pasojë janë dëmtuar pesë personat që ndodheshin në mjet, drejtuesi i dhe pasagjerët Sh.A., V.A., K.A., dhe F.P., banues në Sarandë
Të dëmtuarit janë transportuar për në spitalin Rajonal “Omer Nishani”, Gjirokastër.
Nuk dihen ende shkaqet e aksidentit, ndërkohë që policia po punon për të zbuluar më shumë mbi ngjarjen.