Grabitet dhe dhunohet një grua invalide në Korçë

117
Dy persona te armatosur dhe te maskuar kane grabitur dhe dhunuar nje grua invalide ne qytetin e Korces. Sipas policise, ngjarja ka ndodhur gjate oreve te nates ne lagjen nr 11. 58 vjecarja fillimisht eshte goditur me dru e me pas i jane marre bizhuterite qe kishte ne dhomen e gjumit. E grabitura jetonte vetem me nenen e saj ne banese dhe kishte ne pronesi nje dyqan riparimi oresh. Ajo u dergua ne spital per te mjekur plaget, ndersa policia njofton se eshte vene ne ndjekje te autoreve qe dyshohet se jane banore te lagjes.