asditen e sotme (ora 16:00) në “Nizhny Novgorod Stadium” do të luhet çerekfinalja e parë e Botërorit mes Uruguait dhe Francës.

Në letër francezët janë disi më të favorizuar, por gjithsesi do të jetë fusha e lojës që do të vendosë se kush do të kualifikohet në gjysmëfinale.

Edhe kompanitë e basteve i japin më shumë prioritet fitores së francezëve, duke e kuotuar me koeficient më të ulët se suksesi i uruguaianëve.

Në tabelën e mëposhtme mund të shihni si e kanë kuotuar këtë ndeshje disa prej kompanive më të njohura të basteve.

Image