Video + Foto/ Tornado i frikshëm, shkatërron shtëpitë dhe ngre makinat në ajër

295
Videoja e tmerrshme e filmave ka kapur momentin që një tornado filloj në një provincë kineze duke shkaktuar kërdi.

Stuhia e fuqishme goditi Qarkun Nenjiang në provincën Heilongjiang të Kinës më 21 gusht.

Asnjë viktimë nuk është raportuar por shumë dëme materiale, disa të mbjella janë dëmtuar dhe makinat që mund të shihen në ajër nga fuqia e dukshme e stuhisë.