Talat Xhaferi i zbulon amerikanit planin: Jam oficer, nuk di të tërhiqem

160
Zëvendës-ndihmës sekretari amerikan i shtetit, Hoyt Brian Yee ka zhvilluar sot një takim me kryetarin e ri të Kuvendit Talat Xhaferi.

Mediat fqinje raporojne se Xhaferri i ka thënë të dërguarit amerikan se: “si oficer që jam, nuk di të tërhiqem mbrapa, por do vazhdojë në rrugën time si kryetar i Kuvendit për të formuar Qeverinë e re dhe institucionet e tjetra të vendit”.