Shpërthim në një metro në Shën Petërburg të Rusisë, 10 të vdekur

138
Dy shpërthime të fuqishme kanë tronditur metron e Shën Petërburgut në Rusi, ku deri tani raportohen 10 të vdekur dhe me dhjetra të plagosur.
Sipas mediave vendase, shpërthimi ka ndodhur në stacionin e metrosë ‘Sennaya Square’ dhe ende nuk dihet shkaku kryesor i këtij shpërthimi.
Ndërsa të dhënat e para flasin se shpërthimi ka ndodhur brenda një makine.
Pamjet tregojnë njerëz të cilët qëndrojnë të shtrirë për t’i shpëtuar çdo lloj të papriture.