ISIS merr përsipër sulmin në Londër

174
Një ditë pas sulmit terrorist në Londër, organizata ISIS merr përsipër atentatin.
Lajmi u bë publik nga agjencia e lajmeve AMAQ.
Nga ky hulm humbën jetën 5 persona, përfshirë edhe vetë agresorin, si dhe mbi 40 të tjerë mbetën të plagosur.
Autori Abu Izzadeen 42-vjeç shkaktuar një kasaphanë në “Westminster Bridge”, duke shtypur me makinë kalimtarë të rastit. Më herët, ai tentoi të hynte në parlamentin britanik, por u përball me një oficer policie, të cilin pas përleshjes e la të vdekur nga një goditje me thikë.