Arrestohen shqiptarët, u kapën me 1 kg kokainë

191

Dy shqiptarë, të moshës 35 dhe 42 vjeç, si ehde një shtetas grek i moshës 70 vjeç, janë arrestuar nga policia greke në një operacion antidrogë.

Koka e këtij grupi kriminal ishte shqiptari 42 vjeçar.

Sipas medias greke, operacioni po zhvillohet në Athinë dhe Axaia, ku janë sekuestruar 1.1 kg kokainë, 17 mijë euro, 7 celularë dhe disa automjete.

Në pranga kanë përfunduar dy shtetas shqiptarë 35 dhe 42 vjeç dhe një shtetas grek 70 vjeç.

Policia vijon hetimet dhe kontrollet në objekte të tjera.