Ballina Etiketimet Yuri kim

Etiketim: yuri kim

‘Shpërthen’ Frank Shkreli: Zonja Kim, prej sot nuk je më ambasadorja...

Kombi shqiptar ka nevojë për pajtim, jo për provokime përçarëse! Nga Frank Shkreli* Ish-Drejtor i VOA-s për Euro-Azinë Po të drejtohem me “Zonja Kim”, pasi prej sot,...

Ekskluzive/Frank Shkreli: Të mos i zhgënjejmë shqiptarët, zonja ambasadore, “rruga përpara...

Nga Frank Shkreli* Ish-Drejtor i VOA-s për Euro-Azinë “Rruga Përpara Për Marrëdhënien SHBA-Shqipëri” është titulli i një shkrimi të Kryediplomates amerikane në Tiranë.Rruga Përpara për Marrëdhënien...

Dylgjeri i drejton ‘meme’ Yuri Kim: Aktivitetet e Ramës kundër presidentit...

Nga Ylli Dylgjeri  MEMO Drejtuar znj. Youri Kim Lënda: Aktivitetet e Ramës kundër Presidentit amerikan Trump Tiranë,më 5 Mars 2020 1. Në vitin 2015, në dokumentin e brëndshëm konfidencial...

Yuri Kim takon Metën, Ramën e Bashën, ja çfarë u diskutua

Ditën e sotme Yuri Kim, ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, ka zhvilluar takime me Kryeministrin Edi Rama, Presidentin Ilir Meta dhe kryetarin...

Ambasada amerikane-qeverisë: Shqyrtoni sfidat në mjedisin aktual për të tërhequr investimet...

Ambasada Amerikane ka reaguar para pak minutash lidhur me hapësirën "Duty Free" në aeroportin e Rinasit. Ambasada shprehet se rrethanat në lidhje me këtë hapësirë...

Yuri Kim zbulon 3 prioritetet e punës në Shqipëri

Yuri Kim, ka publikuar tri prioritetet në të cilat do të përqendrohet gjatë mandatit të saj si Ambasadorja e re e SHBA në Shqipëri. Në...

Veliaj takon ambasadoren Kim: Krijimi i më shumë vendeve për punësim

Erion Veliaj zhvilloi sot një takim me ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim. Pikat kryesore dhe fokusi i këtij takimi...

Ambasada e SHBA-së jep detajet e takimit mes Yuri Kim dhe...

Ditën e sotme u zhvilluar një takim mes kreut të PD-së, Lulzim Basha dhe ambasadores amerikane Yuri Kim. Ambasada e SHBA në Tiranë ka dhënë...

Tërmeti/ Ambasadorja e SHBA viziton Durrësin: Ne do vazhdojmë të ndihmojmë...

Ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim, ka qenë sot në Durrës, ku ka parë nga afër situatën dy muaj pas tërmetit të 26...

Zbardhen detaje nga takimi i Yuri Kim me prokurorët e SPAK:...

Yuri Kim, Ambasadorja e re e SHBA në Tiranë, vijon takimet me zyrtarët e lartë të vendit tonë. Kim ka shkuar sot në dyert e...
- Advertisement -
Sigal

MOST POPULAR

HOT NEWS