Ballina Etiketimet Vjosa Osmani

Etiketim: Vjosa Osmani

Vjosa Osmani, Presidentja e re e Kosovës

Pas tre raundeve të rregullta të ditës sotme dhe dy seanca të dështuara të djeshme për shkak të mosplotësimit të kuorumit me 80 vota,...

Anëtarja e LDK-së largohet me forcë, Vjosa Osmani braktis mbledhjen (Video)

Kryetarja e degës së LDK-së në Gjermani, Donika Gërvalla është larguar me forcë nga mbledhja e LDK-së. Ndalimi i pjesëmarrjes për Gërvallën ka shkaktuar edhe...

Vjosa Osmani: Mocioni i ngritur ndaj qeverisë, i pashembullt

Nga Vjosa Osmani Të dashur qytetarë të Republikës së Kosovës! Ky është fjalimi që nuk do të doja ta mbaja! Si kryetare e Kuvendit të Kosovës, kam...

Fjalimi i Vjosa Osmanit ‘shkund’ deputetët: Deklarohem kundër mocionit, përpara LDK-së...

Kryeparlamentarja e Kosovës, Vjosa Osmani nga LDK ka rikonfirmuar qëndrimin e saj kundër partisë së saj, e cila po kërkon rrëzimin e Qeverisë “Kurti”. Me anë të...

Kurti e Osmani paralajmërojnë zëvëndësimin e taksës ndaj Serbisë me reciprocitet...

Taksa ndaj Serbisë duket se do të kthehet në reciprocitet të plotë me ardhjen e qeverisë së re në Kosovë. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti...

Situata komplikohet, Osmani nuk pranon pozicionin e kryetares së parlamentit

Vjosa Osmani është kanditate për Kryeministre e LKD’së dhe është përplasur me krerët e partisë rreth mënyrës se si kanë vendosur t’i ndajnë resorët...
- Advertisement -
Sigal

MOST POPULAR

HOT NEWS