Ballina Etiketimet Negociata

Etiketim: negociata

“Hapja e negociatave”,Soreca: Qeveria të përgatisë një plan të strukturuar veprimi...

Shqipëria ka marrë ‘dritën jeshile’ nga Këshilli i Ministrave të Jashtëm për hapjen e negociatave, me propozimin e kryer nga Komisioni Evropian. Tani vendi ynë...

PE: Harrojini negociatat pa kompromis mes partive

Pas deklaratës së dy ditëve më parë të Budenstagut gjerman mbi vendosjen e dy kushteve të reja për Shqipërinë, reagon edhe nën/kryetari i grupit...

Bundestagu paralajmëron: Mos luani me integritetin e Gjykatës Kushtetuese nëse doni...

Hans-Joachim Falenski, Kryekëshilltar për Politikën e Jashtme në CDU-CSU, ka paralajmëruar sot në Tiranë qëndrim të ashpër të Bundestagut Gjerman nëse situata me Gjykatën...

Negociatat/ Rritet mbështetja e BE dhe shanset e Shqipërisë

Në kuadrin e publikimit në Bruksel të propozimit të Komisionit të BE-së për metodologjinë e re të zgjerimit, është rritur intensiteti i mesazheve politike...

Nisi Kuvendi/ Objektivi kryesor i Parlamentit, ‘çelja’ e negociatave

Sesioni i ri parlamentar për vitin 2020 ka nisur sot. Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi u shpreh në fjalën e tij se objektivi kryesor...
- Advertisement -
Sigal

MOST POPULAR

HOT NEWS