Ballina Etiketimet Korrupsion

Etiketim: korrupsion

Eksperti gjerman- Sorecës: Si do i shpjegoni fondet e humbura të...

Martin Henze, Këshilltar i CDU, parti qeverisëse në Gjermani i është drejtuar  ambasadorit të Bashkimit Europian në Tiranë, Lugji Soreca përmes një komenti në...

Arsimtarët “peng” i korrupsionit dhe kontratës kolektive, Shahini të shkarkohet

Sot është dita e arsimtarit dhe sot në një vend të një urimi Konfederata e Sindikatave të Shqipërisë ka zgjedhur të denoncojë nëpërkëmbjen e...

Intervista/ Kastriot Islami: “Diplomacia” korruptive e kanabisit

Prof. Dr.  Kastriot Islami, Ish-Ministër i Jashtëm Fillimisht kjo është bërë e njohur si Diplomacia e Kavjarit, e aplikuar nga Azerbaxhani, për të kompromentuar zyrtarë...

Zëri i Amerikës: Korrupsioni në Shqipëri në rritje

Korrupsioni në Shqipëri sipas “Trancparence International”, Bankës botërore dhe disa organizatave shqiptare që e monitorojnë atë është përkeqësuar. Edhe Kontrolli i Lartë i shtetit...

Drejtori i VOA-s për Euro-Azinë: Rama më autoritar, më i korruptuar,...

Siç ka ndodhur edhe me disa udhëheqes të tjërë europiano-lindorë, Rama është bërë dukshëm më autoritar, më i korruptuar, më arrogant dhe më pak...

Elez Bibera: Shqipëria nga vëndet më të korruptuara në Europë

Shqipëria e gjen veten në pozitën e palakmueshme të të qënit një nga vendet më të varfëra dhe më të korruptuara të Evropës. Megjithëse...
- Advertisement -
Sigal

MOST POPULAR

HOT NEWS