VIDEO/ Manchester United barazon shifrat ndaj Arsenal, Fernandes shënon golin e 100-të me ‘Djajtë e Kuq’

119
Sigal

Mbyllen në barazim 1-1 45′ e para mes United dhe Arsenal në Old Trafford.

Bruno Fernandes e ka festuar më së miri ndeshjen e tij numër 100 me fanelën e Manchester United. Mesfushori portugez ka gjetur barazimin ndaj Arsenalit në fund të pjesës së parë duke shënuar golin numër 45 me Djajtë e Kuq, me të cilët ka në bilanc edhe 34 asist.

Arsenali kishte kaluar përpara me golin e Smith-Roëe ne një situatë të çuditshme pa portier, pasi De Gea u shkel nga Fred duke qëndruar në tokë dhe lënë portën e boshatisur te goditja e talentit të “Topçinjve”.

Martinelli iu afrua golit të dytë por në fund ishte Bruno Fernandes ai që do të shënonte golin e barazimit të 45′ të para.