Shqipëria kalon në avantazh në Islandë, Taulant Seferi shënon golin e parë për kuqezinjtë

129
Sigal

Në stadiumin “Laugardalsvollur” të Reikjavik po luhet ndeshja e vlefshme për Ligën e Kombeve (Grupi 2, Liga B) mes Islandës dhe Shqipërisë.

Në minutën e 30-të kuqezinjtë kalojnë në avantazh.

Sulmuesi i Tiranës, Taulant Seferi, përfiton brenda zone dhe e shtyn topin në rrjetë, duke zhbllokuar rezultatin.