Shokon Panucci: Mund të luajmë edhe pa sulmues

418
Sigal

Kombëtraja Shqiptare po bëhet gati për dy takimet e para për ndeshjet e eleminatoreve Euro 2020. Trajneri Panucci u shfaq sot në një konferencë për shtyp.

Ai u pyet nga gazetarët për listën që ka grumbulluar dhe lojtarët që ka lënë jashtë. Një gazetar e pyet se cila është arsyeja që ka grumbulluar kaq pak sulmues dhe përgjigjia e trajnerit i shtangu të gjithë.

“Mund të lujamë edhe pa sulmues. Prandaj nuk kam grumbulluar shumë të tillë”- iu përgjigj Panucci gazetarit