Reali pa tetë lojtarë të rëndësishëm ndaj Atalantas

72
Sigal

Trajneri i Real Madrid, Zinedine Zidane aktualisht është pa tetë lojtarë dhe mund të udhëtojë në Bergamo me vetëm dy rezervë në fushë.

Los Blancos konfirmoi se Dani Carvajal ka pësuar një dëmtim të muskujve dhe Zidane tha se ai ‘nuk e kupton arsyen’ për listën në rritje të dëmtimeve.

Me problemin muskulor të mbrojtësit, lista e mungesave rritet në tetë lojtarë

Carvajal, Eder Militao, Sergio Ramos, Marcelo, Federico Valverde, Alvaro Odriozola, Eden Hazard dhe Rodrygo janë të gjithë të lënduar përpara ndeshjes kundër Real Valladolid në La Liga.

Zidane aktualisht ka në dispozicion vetëm mbi 11 lojtarë dhe, siç thekson TMW, vetëm dy opsione në stol.

Një formacion i mundshëm do të ishte me Thibaut Courtois në portë, prapa një katërshi të përbërë nga Lucas Vazquez, Raphael Varane, Nacho dhe Ferland Mendy.

Në mes, Casemiro, Luka Modric dhe Toni Kroos janë në dispozicion, pasi Marco Asensio, Karim Benzema dhe Vinicius Junior pritet të luajnë në tridentin sulmues.

Alternativat janë vetëm dy, me Isco dhe Mariano Diaz që pritet të fillojnë në stol. Reali do të shpresojë të shmangë çështjet e mëtejshme në Valladolid dhe të rikuperojë disa lojtarë për ndeshjen kundër Atalantas në Ligën e Kampionëve javën e ardhshme.