PSG arrin marrëveshje me Di Marian

300
PSG ka arritur marrëveshje personale me anësorin argjentinas, Angel Di Maria.
Di Maria është vetëm një hap larg prej tranferimit te PSG dhe tash ky kalim po merr form.
Sipas RMC, vetëm klubet kanë mbetur që të merren vesh, dhe kjo procedurë do të jetë mjaft e vështirë marrë parasysh faktin se Di Maria nuk ishte aq i disiplinuar te Djajtë e Kuq.
Di Maria do të pëfitojë 10.5 milionë euro në sezon te klubi francez.