Premier League, Cristiano Ronaldo shpallet lojtari më i mirë i muajit prill

57
Sigal

Prilli ishte një muaj i vështirë për Cristiano Ronaldon. Ylli portugez pati fatin e keq të humbiste një prej binjakëve gjatë lindjes. Jashtë kundër Liverpool-it, mbështetësit e të cilit gjithashtu i bënë një nderim të shkëlqyer familjes së lojtarit, ai u kthye shpejt në fushë dhe shkëlqeu.

Në 4 ndeshje në Premier League në prill, CR7 shënoi 5 gola, duke përfshirë një hat-trick kundër Norwich. Falë paraqitjeve të tilla, Ronaldo është zgjedhur sot lojtari i muajit nga Premier League. Kjo është hera e dytë në këtë sezon që ai merr këtë çmim (pas shtatorit) dhe hera e gjashtë në karrierën e tij.