Ndeshja Shqipëri-Francë, ja dy yjet që do të mungojnë në fushën e blertë

544
Sigal

Ndeshja mes Shqipërisë dhe Francës do të luhet më 17 nëntor, por trajneri i Francës, Didier Deschamps ka publikuar listën e lojtarëve për dy sfidat e fundit kualifikuese ndaj Moldavisë më 14 nëntor dhe tri ditë më pas do të udhëtojë drejt Tiranës për t’u përballur me Shqipërinë.

Në listë, pa dyshim bie në sy mungesa e mesfushorit Paul Pogba dhe e portierit Hugo Lloris të dëmtuar, ndërsa Mbappe është gati për këtë sfidë, pasi në të parën nuk ia doli të ishte në fushë.