Mesfushori brazilian Ramires transferohet tek kinezët e Jiangsu Suning

373
Mesfushori brazilian i Celsit, Ramires, eshte transferuar tek klubi kinez i Jiangsu Suning, beri te ditur klubi anglez. Detajet e transfertes nuk u bene te ditura, por shtypi anglez shkruan per shifren e 32,8 milion euro, duke u bere keshtu lojtari me i shtrenjte ne historine e liges kineze. Javen e kaluar, Shanghai SIPG transferoi sulmuesin brazilian Elkeson per 20 milion euro.
Ramires, 28 vjeç, shkoi tek Celsi ne 2010 nga Benfica Lisbonne. Me Blute ai ka fituar nje Lige te Kampioneve (2012), nje Europa League (2013) dhe nje kampionat te Anglise (2015).