Mandzukic pranë rikthimit në Bundesligë, e do klubi gjigant

495
Sigal

Mario Mandzukic, sulmuesi 31-vjeçar i Juventusit, duket se është gjithmonë e më larg Torinos.

Siç raporton “Tuttosport”, kroati është pranë një rikthimi në Gjermani, por këtë herë jo te Bayerni dhe Wolfsburgu, por te Borusia e Dortmundit.

Të dyja klubet duan që ky transferim të bëhet dhe Mandzukic nuk do të ishte kundër, pasi do të vazhdonte të luante në nivele të larta.

Kjo media është thuajse e sigurt se transferimi është çështje kohësh dhe se në Torino po bëhen gati për lamtumirën.

Kroati ka qenë një nga lojtarët kyç të Juventusit të drejtuar nga Allegri, i cili nuk e hiqte lojtarin nga 11-shja titullare.