Kupa e Botës/ Brazil-Serbi, mbyllet pjesa e parë

48
Sigal

Sapo ka përfunduar pjesa e parë mes Brazilit dhe Serbisë (Kupa e Botës). Në minutën e 13-të, O’ney do provonte të realizonte golin më të bukur të botërorit deri më tani. Neymar tentoi të shënonte direkt nga goditja e këndit, por pa ia dalë dot për fare pak.

Pak më vontë, Casemiro goditi nga distanca, gjithsesi portieri Milinkovic Savic neutralizoi gjithçka, duke kontrolluar sferën.

Pas gjysmë ore loje radhën e kishte Raphinha, ideja e të cilit kuptohet mirë nga serbët, me prapavijën që largoi topin.