Kupa e Amerikës, Brazili “dorëzohet” përballë Kolumbisë, humbet 1 me 0

316
Kolumbia mposht Brazilin me rezultatin 1:0, një fitore e rëndësishme kjo në Kupën e Amerikës.
Golin e fitores e shënoi Murillo në minutën e 36. Pas kësaj ndeshje, Kolumbia dhe Brazili kanë nga 3 pikë në dy ndeshjet e para, aq sa ka edhe Venezuela që ka një ndeshje më pak të zhvilluar.
Në ndeshjen e parë ndaj Venezuelës Kolumbia nuk mund të triumfojë.
Sigal