FOTO/ Mesazhi misterioz nga faqja zyrtare e gjigandit të La Liga: Mbështes Real Madridin

574
Sigal

Teksa llogaritë në rrjetet sociale të klubeve të futbollit përpiqen të bëhen gjithnjë e më popullor, një veprim i çuditshëm ka ndodhur të shtunën nëpërmjet “Twitter-i”t zyrtar të Seviljës në gjuhën angleze.

Shkak është bërë një postim i Kica333 , që në statusin e tij kishte shtruar çështjen: “Shkruani një fjali më katër ose më pak fjalë”

Kaq u desh dhe menaxheri i sajtit anglez lëshoi bombën, teksa shkroi: “Unë mbështet Realin e Madridit”

Një përgjigje që me siguri do të shkaktojë trazira te klubi nga “Sanchez Pijuan”, i cili momentalisht kryeson renditjen e La Ligës.